Ko galite reikalauti skyrybų byloje iš sutuoktinio?

Toli gražu ne visada sutuoktiniai gali “geruoju” susitarti dėl santuokos nutraukimo sąlygų. Taigi, ko galite reikalauti skyrybų byloje iš sutuoktinio?

✔️Kilnojamojo/nekilnojamojo turto atidalijimo;
✔️Kompensacijos išmokėjimo už atidalintą turtą;
✔️Turto pagerinimo (įskaitant ir to turto pagerinimo, kuris buvo įsigytas vieno iš sutuoktinio dar iki santuokos);
✔️Padidėjusios įmonių – akcijų vertės;
✔️Turtinę/neturtinę žalą, susijusią su santuokos nutraukimu;
✔️Kompensaciją už bendros jungtinės sutuoktinių nuosavybės sumažėjimą;
✔️Teismui konstatavus, kad santuoka iširo dėl vieno sutuoktinio kaltės, jei yra kito sutuoktinio reikalavimas, privalo grąžinti iš jo gautas dovanas, išskyrus vestuvinį žiedą, jeigu vedybų sutartyje nenumatyta kas kita;
✔️Teismui konstatavus, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, abu sutuoktiniai turi teisę reikalauti grąžinti vienas kitam dovanotus nekilnojamuosius daiktus, jeigu nuo dovanojimo sutarties nėra praėję daugiau nei dešimt metų ir nekilnojamasis daiktas nėra perleistas tretiesiems asmenims.

Teismas, nagrinėdamas bylą turės išnagrinėti ne tik sutuoktinio prašančio nutraukti santuoką reikalavimus, bet ir kito sutuoktinio atsikirtimus, įvertinti bylos įrodymus, išklausyti liudytojus ir tik visų įrodymų pagrindu priimti sprendimą.
Todėl, nepamirškite, jog kiekvienas rašytinis įrodymas gali būti lemtingas žingsnis Jūsų reikalavimų patenkinimui. O tam tikrais atvejais, tam, kad atsakyti į klausimus, kiek konkrečiai padidėjo akcijų vertė, kiek ir kokiai sumai buvo pagerintas turtas – neretai gali prireikti ir eksperto. Eksperto išvada gali tapti itin vertinga bei informatyvi ieškinio patenkinimui arba jo atmetimui.
Niekas negali garantuoti kaip pakryps gyvenimas ir kokie išsaugoti rašytiniai įrodymai vėliau gali pasitarnauti ir turėti lemiamą reikšmę ne tik įrodant sutuoktinio kaltę bet ir ginant savo turtines teises.

Dėl detalesnės informacijos ir individualių teisinių konsultacijų galite kreiptis:

Tel. 865055700
el. paštas: monikasadbare@gmail.com