Kiek kainuoja skyrybos?

Kai poros pradeda galvoti apie santuokos nutraukimą, vienas iš pirmųjų klausimų yra toks: Kiek kainuos santuokos nutraukimas?
Paprastai skyrybų kainą įtakoja keturi pagrindiniai veiksniai. Tai yra:
- Bylos sudėtingumas;
- Jūsų ir sutuoktinio santykių konflikto lygis;
- Jūsų pasirinktas santuokos nutraukimo metodas (santuokos nutraukimas bendru sutarimu, ar ieškinio tvarka dėl sutuoktinio kaltės);
- skyrybų specialisto įkainiai.

Niekam nėra paslaptis, jog skyrybos yra sudėtingas procesas, įtakojantis ne tik santuokos nutraukimo išlaidas, bet ir tai, kiek laiko procesas užtruks, emocinius išgyvenimus ir ypatingai kaip paveiks sutuoktinių vaikus, jų psichologinę būseną bei jų norus. Dėl šių veiksnių natūraliai kyla klausimas – tai kokia yra tikroji skyrybų kaina?

Kvalifikuotas skyrybų advokatas, norėdamas suprasti realią situaciją ir nustatyti potencialiai bylai reikšmingas aplinkybes niekuomet neatsiribos nuo kliento emocijų. Tai itin svarbu ryšiui su klientu sukurti, palaikyti jį galbūt jam pačiu sunkiausiu gyvenimo etapu, įgyti kliento pasitikėjimą ir žengti koja kojon, kovojant dėl kliento teisių. Kaip žinia kiekviena situacija yra išties labai skirtinga ir unikali, kiekvienas klientas kreipdamasis į teisininką ateina su savo savitais išgyvenimais ir emocijomis, kurias skyrybų advokatui svarbu suprasti ir išjausti, parodyti kaip vienas ar kitas skyrybų metodas gali atsiliepti vaikų gerovei, jų psichologinei būsenai bei kaip apsaugoti vaikus, kuo mažiau įtraukiant juos į visą skyrybų procesą.

Geros naujienos yra tai, kad tėvai gali imtis veiksmų, kad sumažintų psichologinį santuokos nutraukimo poveikį vaikams. Kvalifikuoto teisininko tikslas - pagalbinėmis strategijomis padėti pasiekti, kad vaikai prisitaikytų prie santuokos nutraukimo ir padėti kuo lengviau išgyventi skyrybų procesą.

Kai sutuoktiniai sutaria bendru sutarimu nutraukti santuoką, tokiu atveju paprasčiau pasidalinamas bendras turtas ir išsprendžiami kiti su santuokos nutraukimu susiję klausimai. Šis santuokos nutraukimo būdas paprastai trunka 1-2 mėnesius ir padeda išvengti didesnių bylinėjimosi išlaidų. Skyrybų kaina bendru sutuoktinių sutarimu svyruoja nuo 150 Eur iki 500 Eur.
Sutuoktiniams nepavykus priimti vieningo sprendimo dėl santuokos nutraukimo - prasideda teisinė sutuoktinių kova, kurioje sprendimą dėl santuokos nutraukimo padarinių priima teismas. Tokiu atveju teismui teikiami dokumentai yra sudėtingesni, prisideda valstybei mokami mokesčiai (žyminis mokestis, kuris yra skaičiuojamas nuo reikalaujamo priteisti turto vertės bei išlaikymo dydžio), taip pat prireikia ir sutuoktinius teisme atstovaujančių advokatų paslaugų, o teismo procesas gali užsitęsti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. Dėl šių priežasčių, netaikių skyrybų kaina yra ženkliai didesnė nei skiriantis taikiai. Esant ginčui, skyrybos sutuoktiniams kainuoja nuo 350 Eur iki 1500 Eur (teisininkų darbo įkainiai) bei žyminis mokestis valstybei, kurio dydis priklauso nuo dalintino turto vertės.
Perskaitę šį įrašą, jums gali kilti pagunda pasirinkti pigiausią variantą arba advokatą su mažiausiais mokesčiais. Bet jūs taip pat turite įsivertinti, ar šis pasirinkimas padės jums pasiekti norimą rezultatą.
Jeigu esate pasimetę skyrybų procese ir Jums reikalinga pagalba – garantuojame, kad mūsų specialistai parinks patį geriausią Jūsų situaciją atitinkantį skyrybų kelią, kadangi mūsų pirminis ir pagrindinis tikslas – padėti šalims surasti bendrą kompromisą ir taikiu būdu nutraukti santuoką. O tam, kad galėtume įvertinti Jūsų konkretų skyrybų atvejį ir pateikti pačią priimtiniausią bei lūkesčius atitinkančią kainą – mes paruošėme Jums klausimyną, kuriame atsakę į kelis svarbiausius klausimus – pateiksime Jums tinkamiausią sprendimo variantą.

Šiame straipsnyje yra pateikiama tik bendro pobūdžio teisinė informacija. Ji jokiu atžvilgiu negali būti vertinama kaip išsami ir galutinė. Dėl išsamios konsultacijos siūlome pateikti užklausą žemiau nurodytais kontaktais ir mes su Jumis susisieksime bei pateiksime geriausią pasiūlymą atitinkantį Jūsų lūkesčius.

Monika Šadbarė
Mob. +37065055700

el. paštas: monikasadbare@gmail.com